Lepistes Akvaryum Balıklarına Hangi Yemleri Verebiliriz?

Lepistes balıkları bir çok hobicinin daha ilk başlarda acemiliğinden tutun daha ilerleyen süreçlerde bile seve seve baktığı türlerden birisidir. Oldukça çeşitli varyeteleri olan, rengarenk, hareketli, bitkili akvaryum veya normal sedece canlı akvaryumlarında tercih edilirler. Lepistes …

Lepistes balıkları bir çok hobicinin daha ilk başlarda acemiliğinden tutun daha ilerleyen süreçlerde bile seve seve baktığı türlerden birisidir. Oldukça çeşitli varyeteleri olan, rengarenk, hareketli, bitkili akvaryum veya normal sedece canlı akvaryumlarında tercih edilirler.

Lepistes balıklarını beslerken verebileceğimiz yemler ile ilgili forum sitemizde de paylaşılan konumuzu biraz derleyip sizlerle paylaşmak istedik, konuyu başlatan Lepistesyum nickli üyemize ve diğer destek veren üyelerimize teşekkür ediyoruz. Konu ile ilgili sorularınızı buradan sorabilir bilgi paylaşımlarınızı da yapabilirsiniz ayrıca yemleme yaparken canlıların verdiğiniz yemi ortalama 2 dakika gibi kısa bir sürede bitirecekleri kadar atmanız suyunuzun kalitesini de iyi yönde etkileyecektir ağır koku yapmayacaktır;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üyemizin  konusu;

Amatörce Lepistes besleyen bir akvaristim, Yıllardır çok çeşitli markaların çeşitli yemlerinden kullandım,bu yemlerden balıklarım tarafından iştahla yenilenleri tuttum ve pek rağbet görmeyenleri bıraktım.

Ancak son dönemde yıllardır sevilerek yenen bazı markaların cips ve pul formundaki yemlerine karşı balıklarımda bir ilgisizlik var, bende bunu gidermek adına bir araştırma yaptım ve hikari markasının fancy guppy isimli granül bir ürününü temin ettim ve denedim, evet balıklarım bu yemi iştahla yediler minik parçacıklar şeklinde olması yavru balıklarımında bu yemi rahatça yemesine olanak tanıdı, evet sevilen bir alternatif buldum üstelik suyum pul yemlerde görüldüğü gibi hiç kirlenmiyor memnunum.

Diğer marka önerileri ise;

– TetraMin Pul Yem

– Sera Vipan Pul Yem

– Tetra Pro Algea

– Tropical Pul Yem

– Tetra Rubin Pul Yem

 

Ayrıca bunlara ilave evde kendimizin hazırlayıp verebileceği sebzeler de vardır;

– Labada Yaprağı Haşlaması
– Bezelye Haşlaması
– Ispanak Haşlaması

Sebzeleri önce ılık suyla yıkayıp daha sonra kaynamış bir miktar suya salıp 15 dk. kadar haşlanmasını bekleyebiliriz, bunu ıspanak ve labada gibi yapraklı sebzelerde uygulayabilirsiniz. Bezelye ise mecburen pişene kadar haşlanmalı ve sonrasında kabuğu soyulmalıdır.

Sizlerin de önerileri olur ise forumdaki konumuzdan destek verebilirsiniz. Konuya buradan ulaşabilirsiniz.