Aponogeton Distachyos

Aponogeton  Distachyos için Genel Bilgiler: Ülkemizde pek yaygın olmasa da dünyanın her yerinde akvaryum bitkileri oldukça popüler bitkiler olarak bilinir. Ülkemizde de yavaş yavaş bu bitkiler ile uğraşan insanlar çıkmaya başlamıştır. 13 adet Moss, 15 …

aponogeton_distachyos_4

Aponogeton  Distachyos için Genel Bilgiler:

Ülkemizde pek yaygın olmasa da dünyanın her yerinde akvaryum bitkileri oldukça popüler bitkiler olarak bilinir. Ülkemizde de yavaş yavaş bu bitkiler ile uğraşan insanlar çıkmaya başlamıştır. 13 adet Moss, 15 adet su üstü bitkileri, 18 adet soğanlı bitkiler, 21 adet rizomlu bitkiler, 90 adet gövdeli bitkiler, 63 adet çiçekli bitkiler yani 6 farklı kategoride toplam 220 adet akvaryum bitkisi bulunmaktadır.  Aponogeton Distachyos bitkisi de 18 adet olan soğanlı akvaryum bitkileri arasında yer alır.

 6 cm’e ulaşan soğan çapı ve sadece su üstü yapraklar oluşturan bu bitki bahçe havuzları için son derece uygundur. Aponogeton Distachyos bitkisi beyaz çiçekler açar. Hatta eğer iklim uygunsa sonbaharda ve hatta kışın bile çiçek açar. Fakat kışın bitkinin soğanını içeri almak daha doğru olur. İri tohumları olduğu için üretimi herhangi bir sorun olmadan kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Bitkinin Yeri Orta Plan – Genellikle Havuzlarda
Yüksekliği 80-100 cm Civarı
Genişliği 30-40 cm Civarı
Işık İhtiyacı 0,40w/lt – 1,0w/lt Orta – Yüksek Seviye
Özel Gereksinimleri Bir miktar akıntı
Sıcaklık 16 – 30 °C / İdeal Sıcaklık: 25 °C
Ph toleransı 6 – 8
Su Sertlik Toleransı Yumuşak – Orta Sert

 

Aponogeton Distachyos Hakkında Çeşitli Fotoğraflar: