Aponogeton Madagascariensis

Aponogeton Madagascariensis için Genel Bilgiler: Akvaryum bitkileri arasında tüm dünyada bitki akvaryumlarının ve botanik bahçelerinin genel anlamda ayrıcalıklı bitkisi olarak görülen Aponogeton Madagascariensis akvaryum bitkisi yaşama alanı olarak da genellikle yumuşak ve asidik suları sever. …

aponogeton_madagascariensis_6

Aponogeton Madagascariensis için Genel Bilgiler:

Akvaryum bitkileri arasında tüm dünyada bitki akvaryumlarının ve botanik bahçelerinin genel anlamda ayrıcalıklı bitkisi olarak görülen Aponogeton Madagascariensis akvaryum bitkisi yaşama alanı olarak da genellikle yumuşak ve asidik suları sever. Co2 olmadan da low-tech akvaryumalrda rahatlıkala bakılabilir.

Bitkinin genel özelliklerine bakıldığında kırmızımsı-yeşil renkli, yeşil uzun, oval yaprakları ile hassas bitkidir. Bitkinin damarları arasında kendi dokusu tamamen yok olur. Aponogeton Madagascariensis bitkisi akvaryum içine yerleştirilirken hem pencereye yakın hem de kuzeye yakın tarafları seçmelisiniz. Zaman zaman yapraklarında yeşil damarlar oluşur ve bu yüzden dantel gibi bir görüntüye sahip olur. Bununla birlikte farklı yapıda ve değişik genişliğe sahip yaprakları olan birkaç varyasyonu daha vardır. Bakımı için büyük ve özel bir akvaryum gerektirir. İz elementi, demir ve potasyum birkaç günlük periyotlarla düzenli olarak eklenmelidir.

Bitkinin Yeri Arka Plan
Yüksekliği 25-60 cm Civarı
Genişliği 25 – 40 cm Civarı
Işık İhtiyacı Düşük/Yüksek Seviye
Özel Gereksinimleri Yapraklarının etrafında rahat açılıp gelşebileceği bir ortam, iz alement, demir ve potasyum takviyesi – Co2 şart değildir.
Sıcaklık 15 – 26 °C / İdeal Sıcaklık: 22 °C
Ph toleransı 5,5 – 7,5
Su Sertlik Toleransı Yumuşak – Orta sert

 

Aponogeton Madagascariensis Hakkında Çeşitli Fotoğraflar: