Didiplis Diandra

Didiplis Diandra İçin Genel Bilgiler: Tecrübe isteyen bir akvaryum bitkisi olan Didiplis diandra bitkisi genellikle küçük gruplar halinde yetiştirilirler. Ön paln bitkisi olarak bu şekilde dikkat çekici görünürler. Sık budama ile taze gelecek sürgün sayısı …

didiplis_diandra_8

Didiplis Diandra İçin Genel Bilgiler:

Tecrübe isteyen bir akvaryum bitkisi olan Didiplis diandra bitkisi genellikle küçük gruplar halinde yetiştirilirler. Ön paln bitkisi olarak bu şekilde dikkat çekici görünürler. Sık budama ile taze gelecek sürgün sayısı çoğaltılıp çalı görünümü vermek peyzajda hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Bu bitkiyi tercih edenler, akvaryum bitkisini orta ve ön cephede üçerli ve beşerli gruplar halinde dikerek kullanırlar. Güzel bir görünümü olan bitkinin guruplar halinde dikilirken dikkat edilmesi gereken nokta birbirlerine çok faza yakın dikilmemeleridir. Böyle bir durumda altta bulunan yapraklar yeterli ışık ihtiyacını karşılayamaz ve dökülmeler gerçekleşir.

En dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi ışık şiddetinin yoğun olduğu durumlarda yaprak uçlarının kırmızımsı renge bürünmesidir. Bu akvaryum bitkisi daha çok yumuşak suları tercih ederken, karbondioksit gelişimi için önemlidir. Bitki peplis diandra olarak da bilinir.

Bitkinin Yeri Orta Plan – Arka Plan
Yüksekliği 15-30 cm Civarı
Genişliği 4-5 cm Civarı
Işık İhtiyacı Orta / Yüksek Seviye
Özel Gereksinimleri Demetler halinde dikildiğin birbirlerine çok yakın dikilmemelidir, demir gübrelemesine dikkat edilmeli.
Sıcaklık 18 – 30 °C / İdeal Sıcaklık: 24 °C
Ph toleransı 5 – 7
Su Sertlik Toleransı Yumuşak – Orta Sert

 

Didiplis Diandra Hakkında Çeşitli Fotoğraflar: